dr Łukasz Drozda

Łukasz Drozda

Adiunkt zatrudniony równocześnie w Zakładzie Socjologii Zmian Społecznych IPSiR oraz Zakładzie Socjourbanistyki i Studiów nad Konfliktem ISNS.

Absolwent studiów licencjackich i magisterskich z politologii na UW oraz inżynierskich z gospodarki przestrzennej (specjalizacja: planowanie przestrzenne) w SGGW. W 2018 obronił doktorat w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH w dyscyplinie nauki o polityce publicznej. Badacz wizytujący na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Budownictwa i Architektury (2021), Instytucie Leibniza ds. Geografii Regionalnej w Lipsku (2022) oraz na Uniwersytecie Tallińskim (2024). Od 2022 roku Sekretarz Sekcji Socjologii Miasta Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Badania Łukasza Drozdy koncentrują się na politykach publicznych (ze szczególnym uwzględnieniem polityki miejskiej), relacjach między eksperckim i ideologicznym wymiarem procesu stanowienia polityki publicznej, zjawisku gentryfikacji, oraz procesach urbanizacyjnych i polityce mieszkaniowej w Europie Środkowej i Wschodniej.