Konkurs na stanowisko Asystenta badawczego/Asystentki badawczej
Data publikacji 25.11.2024
Konkurs na stanowisko Asystenta badawczego/Asystentki badawczej w wymiarze 0,42 etatu, na okres od lutego 2025 do lipca 2025 (30 miesięcy)
INSTYTUCJA:
Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego
MIASTO:
Warszawa
STANOWISKO:
Asystent badawczy / Asystentka badawcza
DYSCYPLINA NAUKOWA:
Nauki socjologiczne
TERMIN SKŁADANIA OFERT:
31.12.2024
SŁOWA KLUCZOWE:
mieszkalnictwo, efektywność energetyczna; ubóstwo energetyczne; cyfrowa i zielona transformacja,
PLANOWANY OKRES ZATRUDNIENIA:
Luty 2025 – czerwiec 2025 (5 miesięcy)
Zastrzegamy sobie prawo zmiany okresu trwania umowy (w ramach określonych umową z grantodawcą)
WYMIAR CZASU PRACY:
0,42 pełnego etatu tj.7,5 dnia w miesiącu (60h/mc)
OPIS STANOWISKA:
Osoba zatrudniona na stanowisku asystenta/asystentki badawczej będą pracować w zespole badawczym kierowanym przez dr Barbarę Audycką-Zandberg w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych, w Zakładzie Socjourbanistyki i Studiów nad Konfliktem, kierowanym przez dr hab. Barbarę Lewenstein, prof. UW.
Praca polegać będzie na wsparciu zespołu projektowego w realizacji zadań związanych z identyfikacją cyfrowych narzędzi wspierających zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych oraz analizie konsekwencji wybranych programów poprawy efektywności energetycznej.
Badania są częścią szerszego projektu ‘EqualHouse: From Housing Inequality to Sustainable, Inclusive and Affordable Housing Solutions’ realizowanego pod kierownictwem prof. Michelle Norris (University College Dublin) i prof. Manuela Aalbersa (KU Leuven). Projekt obejmuje konsorcjum 12 partnerów projektu z całej Europy i jest finansowany przez program UE Horizon 2023.
Projekt EqualHouse ma na celu identyfikację, analizę i rozwiązanie najistotniejszych problemów związanych z rozmaitymi wymiarami nierówności mieszkaniowych w Europie. Zaprojektowany w oparciu o elementy interdyscyplinarne, projekt EqualHouse zapewni decydentom i innym kluczowym interesariuszom solidne, oparte na dowodach wytyczne dotyczące przeciwdziałania nierównościom w zrównoważony, inkluzywny i przystępny cenowo sposób.
Osoba zatrudniona na stanowisku asystenckim będzie realizowała zadania z modułu projektowego ‘Tackling Unsustainable Housing and Energy Poverty’, poświęconego ubóstwu energetycznemu i nierównościom mieszkaniowym wynikającym ze złego stanu technicznego budynków i wysokiego zużycia energii. Celem modułu jest m.in. analiza istniejących programów poprawy efektywności energetycznej w skali europejskiej, opracowanie studiów przypadków poświęconych społecznym konsekwencjom projektów termomodernizacyjnych, analiza szans i zagrożeń społecznych wynikających z zielonej i cyfrowej transformacji (‘twin transition’).
Praca na stanowisku asystentki/asystenta badawczego daje możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w międzynarodowym zespole badawczym oraz opracowania publikacji merytorycznie powiązanych z tematem modułu.
WYMAGANIA:
- Posiadanie minimum licencjatu w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych, ścisłych i przyrodniczych lub społecznych
- Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (poziom C1), umożliwiająca bieżącą komunikację ustną i pisemną, uczestnictwo w spotkaniach roboczych, przygotowanie raportów, publikacji i wystąpień konferencyjnych w tym języku,
- Bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z efektywnością energetyczną i ubóstwem energetycznym, transformacją energetyczną i cyfrową, energią odnawialną, budownictwem energooszczędnym
- Znajomość zasad zarządzania zasobem mieszkaniowym w różnych formach własności (wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, mieszkaniowy zasób gminy)
- Wiedza o technologiach cyfrowych używanych w sektorze budowlanym
- Wysoka motywacja do pracy naukowej i realizacji badań empirycznych, przygotowywania publikacji naukowych i współpracy z innymi badaczkami/badaczami,
- Wysokie zdolności do efektywnej, samodzielnej pracy i pracy zespołowej.
W ocenie kandydatur zostaną wzięte pod uwagę również:
- Status początkującej badaczki/początkującego badacza: odbywanie studiów doktoranckich lub/i wcześniejsze doświadczenie zatrudnienia na stanowiskach badawczych;
- Doświadczenie zawodowe lub badawcze merytorycznie powiązane z zagadnieniami efektywności energetycznej, budownictwa energooszczędnego
ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
- Zapoznanie się z, opracowanymi w ramach projektu, profilami efektywności energetycznej budynków w regionach Europy oraz strategiami i programami poprawy efektywności energetycznej w budynkach zamieszkiwanych przez niezamożne gospodarstwa domowe
- Zdefiniowanie i opis narzędzi cyfrowych stosowanych w budownictwie energooszczędnym i na rzecz zwiększania efektywności energetycznej budynków w oparciu o analizę dostępnych źródeł
- Opracowanie studium przypadku poświęconego skutkom realizacji wybranego programu zwiększenia efektywności energetycznej w mieście polskim – w oparciu o wywiady eksperckie, analizę dokumentacji oraz inne dostępne źródła
- Prezentacja wyników pracy podczas spotkania zespołu projektowego
- Bieżąca współpraca z zespołem odpowiedzialnym za moduł projektowy w trakcie trwania zatrudnienia, udział w dyskusji dotyczącej analizy danych, wniosków i rozwoju projektu. Bieżąca komunikacja z polską kierowniczką projektu.
Warunki zatrudnienia
- Nazwa stanowiska: Asystent
- Grupa pracowników: naukowo-badawcza lub badawczo-techniczna
- Dziedzina i dyscyplina naukowa, w której kandydat/kandydatka będą prowadzić badania: nauki społeczne, nauki socjologiczne
- Umowa o pracę w wymiarze ok. 0,42 etatu
- Wynagrodzenie szacunkowe na poziomie około 4200 zł brutto/mc (wynagrodzenie w ramach niepełnego wymiaru czasu pracy oraz wynagrodzenie uzupełniające wynikające z grantu); Na szczegółowe wyliczenie wynagrodzenie ma wpływ staż pracy i doświadczenie wybranego kandydata.
Dodatkowe informacje
- Uniwersytet Warszawski zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami i kandydatkami.
- Wybrane kandydatki i kandydaci zostaną poproszone/poproszeni o rozmowę kwalifikacyjną.
- Uniwersytet Warszawski zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata.
- Uniwersytet Warszawski zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu,
- Uniwersytet Warszawski zastrzega sobie prawo do zmiany terminu podpisania umowy lub zmiany okresu zatrudnienia.
ZGŁOSZENIA NA KONKURS
Zgłoszenie na konkurs w języku polskim lub angielskim powinno zawierać:
- Życiorys obejmujący doświadczenie naukowe i zawodowe
- Kwestionariusz osobowy (do pobrania ze strony UW, zakładka „Dla kandydata do pracy”: https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/ )
- Odpis dyplomu (skan)
- Wykaz publikacji i/lub wystąpień, wraz z min. jedną załączoną publikacją (artykuł naukowy, raport, praca dyplomowa, referat)
- Wskazanie osoby, która może wystawić referencje kandydatce/kandydatowi
- Dokumenty potwierdzające informacje zawarte w dokumentach aplikacyjnych (status rozpoczętych studiów doktoranckich – jeśli dotyczy; znajomość języka angielskiego, znajomość problematyki efektywności energetycznej itp.)
- Informację o przetwarzaniu danych osobowych przy rekrutacji do pracy (do pobrania ze strony UW, zakładka „Dla kandydata do pracy”: https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/)
Zgłoszenia w formacie plików pdf należy przesłać na adres: b.audycka@uw.edu.pl do dnia 31.12.2024 r. W temacie wiadomości prosimy o wpisanie „EqualHouse – rekrutacja”.
Po ocenie zgłoszeń na podstawie przesłanych dokumentów, wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne.