Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Konkurs na stanowisko Asystenta badawczego/Asystentki badawczej

Data publikacji 25.11.2024

Konkurs na stanowisko Asystenta badawczego/Asystentki badawczej w wymiarze 0,42 etatu, na okres od lutego 2025 do lipca 2025 (30 miesięcy)

 

INSTYTUCJA:

Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego

MIASTO:

Warszawa

STANOWISKO:

Asystent badawczy / Asystentka badawcza

DYSCYPLINA NAUKOWA:

Nauki socjologiczne

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 

31.12.2024

SŁOWA KLUCZOWE:

mieszkalnictwo, efektywność energetyczna; ubóstwo energetyczne; cyfrowa i zielona transformacja, 

PLANOWANY OKRES ZATRUDNIENIA:

Luty 2025 – czerwiec 2025 (5 miesięcy) 

Zastrzegamy sobie prawo zmiany okresu trwania umowy (w ramach określonych umową z grantodawcą)

WYMIAR CZASU PRACY:

0,42 pełnego etatu tj.7,5 dnia w miesiącu (60h/mc)

 

OPIS STANOWISKA:

Osoba zatrudniona na stanowisku asystenta/asystentki badawczej będą pracować w zespole badawczym kierowanym przez dr Barbarę Audycką-Zandberg w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych, w Zakładzie Socjourbanistyki i Studiów nad Konfliktem, kierowanym przez dr hab. Barbarę Lewenstein, prof. UW.

Praca polegać będzie na wsparciu zespołu projektowego w realizacji zadań związanych z identyfikacją cyfrowych narzędzi wspierających zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych oraz analizie konsekwencji wybranych programów poprawy efektywności energetycznej. 

Badania są częścią szerszego projektu ‘EqualHouse: From Housing Inequality to Sustainable, Inclusive and Affordable Housing Solutions’ realizowanego pod kierownictwem prof. Michelle Norris (University College Dublin) i prof. Manuela Aalbersa (KU Leuven). Projekt obejmuje konsorcjum 12 partnerów projektu z całej Europy i jest finansowany przez program UE Horizon 2023.

Projekt EqualHouse ma na celu identyfikację, analizę i rozwiązanie najistotniejszych problemów związanych z rozmaitymi wymiarami nierówności mieszkaniowych w Europie. Zaprojektowany w oparciu o elementy interdyscyplinarne, projekt EqualHouse zapewni decydentom i innym kluczowym interesariuszom solidne, oparte na dowodach wytyczne dotyczące przeciwdziałania nierównościom w zrównoważony, inkluzywny i przystępny cenowo sposób. 

Osoba zatrudniona na stanowisku asystenckim będzie realizowała zadania z modułu projektowego  ‘Tackling Unsustainable Housing and Energy Poverty’, poświęconego ubóstwu energetycznemu i nierównościom mieszkaniowym wynikającym ze złego stanu technicznego budynków i wysokiego zużycia energii. Celem modułu jest m.in. analiza istniejących programów poprawy efektywności energetycznej w skali europejskiej, opracowanie studiów przypadków poświęconych społecznym konsekwencjom projektów termomodernizacyjnych, analiza szans i zagrożeń społecznych wynikających z zielonej i cyfrowej transformacji (‘twin transition’). 

Praca na stanowisku asystentki/asystenta badawczego daje możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w międzynarodowym zespole badawczym oraz opracowania publikacji merytorycznie powiązanych z tematem modułu. 

 

WYMAGANIA:

  1. Posiadanie minimum licencjatu w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych, ścisłych i przyrodniczych lub społecznych
  2. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (poziom C1), umożliwiająca bieżącą komunikację ustną i pisemną, uczestnictwo w spotkaniach roboczych, przygotowanie raportów, publikacji i wystąpień konferencyjnych w tym języku,
  3. Bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z efektywnością energetyczną i ubóstwem energetycznym, transformacją energetyczną i cyfrową, energią odnawialną, budownictwem energooszczędnym
  4. Znajomość zasad zarządzania zasobem mieszkaniowym w różnych formach własności (wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, mieszkaniowy zasób gminy)
  5. Wiedza o technologiach cyfrowych używanych w sektorze budowlanym 
  6. Wysoka motywacja do pracy naukowej i realizacji badań empirycznych, przygotowywania publikacji naukowych i współpracy z innymi badaczkami/badaczami,
  7. Wysokie zdolności do efektywnej, samodzielnej pracy i pracy zespołowej.

W ocenie kandydatur zostaną wzięte pod uwagę również:

  1. Status początkującej badaczki/początkującego badacza: odbywanie studiów doktoranckich lub/i wcześniejsze doświadczenie zatrudnienia na stanowiskach badawczych; 
  2. Doświadczenie zawodowe lub badawcze merytorycznie powiązane z zagadnieniami efektywności energetycznej, budownictwa energooszczędnego

 

 

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  1. Zapoznanie się z, opracowanymi w ramach projektu, profilami efektywności energetycznej budynków w regionach Europy oraz strategiami i programami poprawy efektywności energetycznej w budynkach zamieszkiwanych przez niezamożne gospodarstwa domowe 
  2. Zdefiniowanie i opis narzędzi cyfrowych stosowanych w budownictwie energooszczędnym i na rzecz zwiększania efektywności energetycznej budynków w oparciu o analizę dostępnych źródeł
  3. Opracowanie studium przypadku poświęconego skutkom realizacji wybranego programu zwiększenia efektywności energetycznej w mieście polskim  – w oparciu o wywiady eksperckie, analizę dokumentacji oraz inne dostępne źródła
  4. Prezentacja wyników pracy podczas spotkania zespołu projektowego
  5. Bieżąca współpraca z zespołem odpowiedzialnym za moduł projektowy w trakcie trwania zatrudnienia, udział w dyskusji dotyczącej analizy danych, wniosków i rozwoju projektu. Bieżąca komunikacja z polską kierowniczką projektu.

 

Warunki zatrudnienia

  1. Nazwa stanowiska: Asystent
  2. Grupa pracowników: naukowo-badawcza lub badawczo-techniczna
  3. Dziedzina i dyscyplina naukowa, w której kandydat/kandydatka będą prowadzić badania: nauki społeczne, nauki socjologiczne
  4. Umowa o pracę w wymiarze ok. 0,42 etatu
  5. Wynagrodzenie szacunkowe na poziomie około  4200 zł brutto/mc (wynagrodzenie w ramach niepełnego wymiaru czasu pracy oraz wynagrodzenie uzupełniające wynikające z grantu); Na szczegółowe wyliczenie wynagrodzenie ma wpływ staż pracy i doświadczenie wybranego kandydata.

Dodatkowe informacje

  1. Uniwersytet Warszawski zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami i kandydatkami.
  2. Wybrane kandydatki i kandydaci zostaną poproszone/poproszeni o rozmowę kwalifikacyjną.
  3. Uniwersytet Warszawski zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata.
  4. Uniwersytet Warszawski zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu,
  5. Uniwersytet Warszawski zastrzega sobie prawo do zmiany terminu podpisania umowy lub zmiany okresu zatrudnienia.

ZGŁOSZENIA NA KONKURS

Zgłoszenie na konkurs w języku polskim lub angielskim powinno zawierać:

  1. Życiorys obejmujący doświadczenie naukowe i zawodowe
  2. Kwestionariusz osobowy (do pobrania ze strony UW, zakładka „Dla kandydata do pracy”: https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/ )
  3. Odpis dyplomu (skan)
  4. Wykaz publikacji i/lub wystąpień, wraz z min. jedną załączoną publikacją (artykuł naukowy, raport, praca dyplomowa, referat)
  5. Wskazanie osoby, która może wystawić referencje kandydatce/kandydatowi
  6. Dokumenty potwierdzające informacje zawarte w dokumentach aplikacyjnych (status rozpoczętych studiów doktoranckich – jeśli dotyczy; znajomość języka angielskiego, znajomość problematyki efektywności energetycznej itp.)
  7. Informację o przetwarzaniu danych osobowych przy rekrutacji do pracy (do pobrania ze strony UW, zakładka „Dla kandydata do pracy”: https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/)

 

Zgłoszenia w formacie plików pdf należy przesłać na adres: b.audycka@uw.edu.pl do dnia 31.12.2024 r. W temacie wiadomości prosimy o wpisanie „EqualHouse – rekrutacja”.

Po ocenie zgłoszeń na podstawie przesłanych dokumentów, wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne.